UniGlobal

Úprava globalu především pro CZ / SK trati jezdící pod Xtrack

Základem UniGlobalu je kolejivo Xtrack verze 3.20a - úprava Tygyho

UniGlobal sestavili Petr Novák a Tygy

Spolupráce a testy: Venny a Blažkovák

Jedou pod ním (na počátku roku 2010) tratě CZ_090, CZ_183, CZ_240, CZ_310old, CZ_310new (pouze pracovní verze, ne aktualizace), ZSR_150, CZ_321 do verze aktualizace 17, Vysočina, Lokálka, Tramvaje Olomouc, Tramvaje Hradec, Dvoukolejka, Ztracená, JZD_760, PŽ Plzeň, Zlatohorka, TT - Piko vláček, Žiarnovička, vyzkoušená je i polská úzkorozchodka BKD, ruský Rabočij pasjolok a řada maďarských tratí.

Tratě jedoucí pod globalem BP musíte mít nadále zvlášť

Proč vlastně UniGlobal?

Každá trať by měla být svébytnou jednotkou, která sama v sobě obsahuje vše, co je třeba k jejímu provozování. Tedy všechny modely, zvuky a podobně. Global by měl obsahovat pouze modely kolejí a silnic. To, co je společné všem tratím. Bohužel ne vždy tomu tak je. Nebudu zde rozebírat, proč došlo k tomu, že každá druhá CZ/SK (a nejen CZ/SK) trať potřebovala donedávna svůj vlastní global. Prostě stalo se a nikdo to neudělal ve zlém úmyslu.

Petr Novák s Tygym si dali tu mravenčí práci a posbírali všechny soubory, které jednotliví autoři tratí umístili do globalu, a tak vznikl UniGlobal, pod kterým jede většina českých a slovenských tratí. Je sice velikostně poněkud nabubřelý, ale v současné době to snad tak nevadí.

Můžete si jej stáhnout ZDE a nechť Vám ke spokojenosti slouží. Nezapomeňte si ale přečíst read_me. Dozvíte se v něm, že

UniGlobal je určen pouze pro ježdění, nikoli pro stavění tratí  ! ! ! ! !..

A nyní už bude na stavitelích tratí, aby, když už jejich tratě nepojedou pod standardním kolejivem Xtrack, fungovaly alespoň pod UniGlobalem.

Poznámka na závěr:  Za to, že poslední verze tratí CD 310 a CD 321 již pod UniGlobalem nejedou, nemohou autoři UniGlobalu. Pokud ještě nějaká další trať v budoucnu nepojede pod UniGlobalem, není to způsobeno UniGlobalem

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.